حدیـــــــث روز
 
قالَ الاِمامُ الصّادِقُ عليه السلام:
ألا بَشِّرِ المَشّائينَ فِى الظُلُماتِ إلَى المَساجِدِ بِالنُّورِ السّاطِعِ يَومَ القِيامَةِ . حديث
هان، بشارت ده آنانى را كه در تاريكى ها به سوى مساجد مى روند، به نور درخشانى كه در روز واپسين بر آنان پرتو افكن خواهد بود.
ثواب الاعمال، ص45 ح 1.
 
  طبس مصداقی بر سوره فیل
  1396/2/6 چهارشنبه
 
 
شبانگاهان که تیره شب بر پهنه زمین مبارک گسترده شد ابرهه سوار بر پیل و همراه پیل سوارانش با همه توش و توان و ساز و برگ، عزم ویرانگری خانه خدا کرده بسوی کعبه روانه گشت. سپاهیانش متکبر و مغرور بر پیل سواری خویش سایه شوم خود را بر هر راه و گردنه در کویر و صحرا افکندند و در آن لحظات شب کسی را هوشی نبود و نه یارای ایستادن.
و چنین شد که خداوند بر آنان ابابیل فرستاد با سنگ هایی از جنس گل که بسویشان پرتاب شد و آنان را مانند برگهای خورده شده از درون و برون متلاشی نمود و کید و حیله آنان را به تباهی و نابودی کشانید و آنانکه می پنداشتند همه اهل زمین مقابل قدرت و ساز و برگ نظامیشان تسلیم اند دیگر باره دیدند، آنچه بر این سرزمین حاکم است ایمان است و آنچه خود به آن متکی اند، جز آهن خورده شده و پوسیده، چیزی نیست. و خدا خواست این کعبه باقی بماند، تا که آخرین ودیعه ولایت اش از کنار آن به قیام الله اکبر ایستد و جهان را پر عدل و داد نماید. 
آنچه در طبس گذشت با تمام زوایای حرکت و اتفاق و انجام، بدون شک مصداقی دیگر بر سوره فیل بود و پنجم اردیبهشت 1359 عام الفیل (یوم الفیل) دیگر و کارتر مظهر استکبار جهانی، ابرهه ای دیگر و عنایت و لطف و مرحمت خداوندی همچنان بر مومنین گسترده. آنچه گذشت نه یک واقعه ساده و زودگذر و فراموش شونده بود، بلکه تمثیلی و ذکری است همیشگی و ماندنی برای کسانی که با چشمان و دلهای خویش جز آنچه هست هم می بینند و هم می شنوند و هم اعتقاد دارند، و تذکاری دیگر بود بر اثبات قدرت فائقه و تامه خداوندی و بر وهن و سستی و عزم دشمنان خدا و هم سندی دیگر بر همگامی و همداستانی پریشاندلان کور منحرف و منافق داخلی با اربابان زراندوز و زورمند مزورشان که یک پیوند همیشگی و تاریخی بوده است. 
این کتاب تحقیقی است پیرامون مسئله طبس از اسناد و مطالبی که بر جای مانده و کم و بیش منتشر شده و هم از رموزی که کمتر بدان توجه و دقت شده است.
.............................................................

علاقمندان به مطالعه کتاب فوق می توانند به فرهنگسرای حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) مراجعه فرمایند
 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 370
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :
نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه
 
بيشتر