حدیـــــــث روز
 
پيامبر صلي الله عليه و آله :
إنَّ أبوابَ السَّماءِ تُفتَحُ في أوَّلِ لَيلَةٍ مِن شَهرِ رَمَضانَ و لاتُغلَقُ إلى آخِرِ لَيلَةٍ مِنهُ
درهاى آسمان در شب اوّل ماه رمضان گشوده مى شود و تا آخرين شب اين ماه بسته نمى شود .
بحار الأنوار ، ج 96 ، ص 344
 
  حضرت آیت الله عبادی: لازمه ظهور حضرت مهدی(عج) جهاد روحانیت است
  1397/12/6 دوشنبه
 
حضرت آیت الله عبادی نماینده معزز ولی فقیه در استان خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند به آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) مشرف گردید.
 

حضرت آیت الله عبادی نماینده معزز ولی فقیه در استان خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند به آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) مشرف گردید.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، حضرت آیت الله عبادی پس از شرکت در مراسم گلباران و عطرافشانی مزار مطهر شهدا به زیارت برادر گرامی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) نایل آمد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی پس از اقامه نماز ظهر و عصر در جمع ائمه جمعه، روحانیت و طلاب شهرستان‌های طبس، فردوس، بشرویه و سرایان به ایراد سخنرانی پرداخت و خانواده را یک تشریک مساعی در جهاد بزرگ زندگی دانست و ارزش تشکیل خانواده و تربیت مکتبی فرزندان نسل بعد در خانواده و همچنین تلاش و کوشش همسران به جهت آرامش خاطر مردان برای تبلیغ در بیرون از خانواده را نیز جهاد برشمرد.

امام جمعه بیرجند با استناد به آیات قرآن کریم، این کتاب شریف را غیرقابل تحریف دانست و اظهار داشت اسلام و مسلمانان قابل انحراف هستند ولی قرآن کریم هیچگاه تحریف نمی‌شود که وظیفه علمای دینی جلوگیری از این انحرافات است.

وی با بیان اینکه انحراف در سیاست و حکومت منشا انحراف در جامعه است، اظهار داشت امروز بشریت از نظر تکنولوژی کمبودی ندارد ولی این پیشرفت ها امنیت را از مردم سلب کرده و سایه ظلم را گسترانیده است.

حضرت آیت الله عبادی افزود حاکم بر مردم تنها باید از جانب خدا باشد، در غیر این صورت جامعه به سمت جهل هدایت می‌شود زیرا تنها خداوند بر مردم حجت کامل دارد.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد روحانیون سربازان نشان دار امام زمان(عج) هستند که صحنه موجود در جامعه نیاز به حضور فعال آنان دارد و در هیچ زمینه ای نباید عرصه را خالی کنند زیرا جامعه به پشتیبانی روحانیت نیاز دارد.

وی درباره رشد کمی و کیفی حوزه های علمیه برادران و خواهران با استناد به روایات فرمود امروز علم و دانش از شهر قم نشر داده می‌شود و شهر قم حجت خدا بر اهل دنیا می شود.

نماینده معزز ولی فقیه با اشاره به احادیث، ظهور حضرت مهدی(عج) را نیاز به جهاد روحانیت دانست و فرمود وجود حضرت ولی عصر(عج) برای مسلمانان نعمت است اما برای افرادی که عرصه رابرای اسلام و خدا تنگ می‌کنند نقمت و عذاب است.

حضرت آیت ا... عبادی راهپیمایی مردم در روز 22 بهمن را ستود و افزود این راهپیمایی جوابی دشمن شکن بود و دشمنان چاره ای جز انجام عملیات تروریستی نداشتند اما مردم با شرکت در مراسم تشییع جنازه شهدای عملیات تروریستی، 22 بهمن دیگری آفریدند.

«گزارش تصویری»

 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 45
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :
نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه
 
بيشتر