حدیـــــــث روز
 
امام رضا عليه السلام :
إنَّ اللّه َ أمَرَ بِالشُّكرِ لَهُ و لِلوالِدَينِ ، فَمَن لَم يَشكُر والِدَيهِ لَم يَشكُرِ اللّه َ
امام رضا عليه السلام :خداوند به سپاس گزارى از خود و پدر و مادر فرمان داده است ؛ پس هر كه از پدر و مادرش سپاس گزارى نكند ، خداوند را سپاس نگفته است
[ الخصال ، ص 156 .]
 
  سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر پورموسوی در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)
  1397/11/15 دوشنبه
 
 

ویژه برنامه ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و تقارن آن با دهه فجر انقلاب اسلامی همراه با سخنرانی حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر پورموسوی سخنران بعثه مقام معظم رهبری و عزاداری هیآت مذهبی شهرستان در تاریخ 11 لغایت 13 بهمن ماه 1397 در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار گردید.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در این مراسم که بعد از نماز مغرب و عشاء انجام شد حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر پورموسوی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت آغاز دهه مبارکه فجر به فضائل بی‌بی دوعالم و تشریح خطبه فدکیه پرداخته و بیان نمود قدر و منزلت حضرت فاطمه زهرا(س) مانند قبرشان بر همگان مخفی است.

وی با اشاره به سیره تربیتی حضرت فاطمه(س) گفت مشکلات خانواده‌ها به دلیل عدم توجه و دوری از شیوه تربیتی ایشان است.

دکتر پورموسوی اظهار نمود تنها راه شناخت حضرت فاطمه زهرا(س) مطالعه و تحقیق در خطبه فدکیه است که پس از دقیق شدن در این خطبه ویژگی‌هایی همچون تاریخ شناسی، زهد، روان شناسی، جامعه شناسی، آسیب شناسی، عارف، حامد و شاکر بودن بر نعمات خداوند، حضرت برای ما روشن می‌شود.

در ادامه این برنامه ها هیآت رضوی دشتغران، یاوران حضرت مهدی(عج) و بیت الزهرا(س) طبس، ابوالفضلی و صاحب الزمانی دیهشک به عزاداری و مرثیه سرایی پرداختند.

«گزارش تصویری»

 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 24
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :
نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه
 
بيشتر