حدیـــــــث روز
 
امام رضا علیه السلام:
انَ اَبي اِذا دَخَلَ شَهْرُ الْمُحَرَّمِ لا يُري ضاحِکاً وَ کانَتِ الْکِاَّبَةُ تَغْلِبُ عَلَيْهِ حَتّي يَمْضِيَ مِنْهُ عَشْرَةُ اَيّامٍ، فَاِذا کانَ الْيَوْمُ العْاشِرُ کانَ ذلِکَ الْيَوْمُ يَوْمَ مُصيبَتِهِ وَ حُزْنِهِ وَ بُکائِهِ ... .
🔸هرگاه ماه محرّم فرا مي رسيد، پدرم (موسي بن جعفرعليه السّلام ) ديگر خندان ديده نمي شد و غم و افسردگي بر او غلبه مي يافت تا آن که ده روز از محرّم مي گذشت ، روز دهم محرّم که مي شد، آن روز، روز مصيبت و اندوه و گريه پدرم بود.
امالي صدوق ، ص 111
 
  میقات الرضا مهیای برگزاری کنگره سرداران و ۲۲۱ شهید در طبس می‌شود
  1397/6/18 يكشنبه
 
 

کنگره سرداران و ۲۲۱ شهید شهرستان طبس در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار می‌شود که این موسسه در حال اجرای مقدمات برگزاری این کنگره است.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، مدیرعامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) گفت: کنگره سرداران و ۲۲۱ شهید شهرستان طبس ، ۱۲ مهرماه با همکاری ناحیه مقاومت بسیج در میقات الرضا برگزار می‌شود که این موسسه مسئولیت کمیته فرهنگی کنگره را برعهده دارد.

حمزه سپهریان با بیان اینکه میقات الرضا تمام تلاش خود را برای بهتر برگزار شدن کنگره سرداران و ۲۲۱ شهید شهرستان طبس بکار می‌گیرد، افزود: تاکنون توسط کمیته فرهنگی طراحی لوگوی کنگره انجام شده و سایت کنگره تحت عنوان پایگاه اطلاعاتی شهدای طبس برای درج اخبار، زندگینامه شهدا، دلنوشته‌ها و ... راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: هم چنین برای معرفی شهدا، بیان وصیت نامه آنان، مصاحبه با همرزمان شهدا و مراسم ادعیه خوانی با نام شهدای عزیز، اقدامات خوبی در فضاهای مجازی انجام شده است.

سپهریان اجرای نمایش‌های میدانی در طبس از جمله خطبه فدکیه را از جمله اقدامات کمیته فرهنگی در راستای برگزاری کنگره سرداران و ۲۲۱ شهید شهرستان طبس عنوان کرد و افزود: یادمان شهدا با تلاوت آیات کلام وحی به نام 8 شهید شهرستان در روزهای دوشنبه، سه شنبه و پنج شنبه هر هفته در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار می شود.

وی تنظیم فراخوان مقاله کنگره در محورهای مختلف، تهیه طرح تمبر کنگره، چاپ جزوه یادمان شهدای گرانقدر طبس و ارسال برای مسئولان فرهنگی و اجرایی این شهرستان را از دیگر برنامه‌های اجرایی میقات الرضا برای برگزاری کنگره سرداران و ۲۲۱ شهید شهرستان طبس عنوان کرد.

سپهریان یادآور شد: برای گرامیداشت شهدای طبس نیز مسابقه فرهنگی "پلاک شهید" در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) در زیرپرتال میقات الرضا هر هفته پنج شنبه‌ها بارگذاری و در فضاهای مجازی اطلاع رسانی می‌شود که در پایان هر مسابقه از 8 نفر برگزیده تجلیل می شود.

 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 35
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :
نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه