حدیـــــــث روز
 
امام صادق(علیه السلام) میفرمایند:
إِن لِلّهِ حَرَماً وَ هو مکةُ و إِنَ لِلرسولِ(ص) حَرَماً وَ هو الْمَدِینهُ وَ إِن لِأَمِیرِالْمؤمِنِینَ(ع) حَرماً و هو الْکوفَه وَ إِنَ لَنَا حَرماً وَ هو بَلدَهٌ قُمَّ وَ سَتدفَنُ فِیها امرأَهٌ مِن أَولادِی تُسمَّی فَاطِمَةَ فَمن زَارها و جَبتْ لهُ الجنة
خداوند حرمی دارد که مکه است و رسول خدا حرمی دارد که مدینه است و برای امیرالمؤمنین حرمی دیگر است که کوفه است و برای ما اهل بیت حرمی دیگر است که آن شهر قم است و به زودی بانویی از اولاد من در آن دفن می شود که نامش فاطمه است. پس هر که او را زیارت کند بهشت بر وی واجب می شود
مستدرک الوسائل، ج١٠، ص٣٦٨
 
  اعزام جمعی از نخبگان پایه های دهم و یازدهم شهرستان های طبس و کاشمر به مشهد مقدس
  1397/4/12 سه‌شنبه
 
 

مدیرعامل موسسه آستانه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) از اعزام حدود 40 نفر دانش آموز نخبه پایه های دهم و یازدهم شهرستان های طبس و کاشمر با همکاری موسسه جوانان آستان قدس رضوی به مشهد مقدس برای دومین سال پیاپی خبر داد.

        بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، سپهریان مدیرعامل موسسه اظهار داشت: طرح ولایت دانش آموزی با عنوان «هفت روز در بهشت» در مشهد مقدس با موضوع معارف کاربردی شامل خداشناسی، دین‌شناسی و ... تدارک دیده شده و در قالب این طرح دانش آموزان به مدت هفت روز در مشهدالرضا اقامت خواهند داشت و در ویژه برنامه های فرهنگی, ورزشی و مذهبی شرکت می کنند.

ایشان افزود: برگزاری 21 جلسه کلاس آموزشی-عقیدتی و 7 کارگاه مهارتی با عناوینی چون انسان شناسی، خداشناسی، اخلاق، دشمن شناسی، سواد رسانه، طب و تفکر و... ، حضور در حلقه‌های معرفت در کنار دوستان و اساتید مطرح حوزوی و دانشگاهی و طرح مباحث دینی و معرفتی به صورت کارگاهی و مهارتی، بازدید از اردوگاه و شرکت در برنامه اردوگاه فرهنگی تفریحی حضرت امام رضا علیه السلام و استفاده از آیتم‌های اردو، کوهپیمایی در یکی از ارتفاعات مشهد مقدس، استخر، برگزاری مسابقات ورزشی و مطالعاتی همراه با جایزه، برپایی کتابخانه با محتوای ویژه نوجوانان، اکران فیلم‌ها و مستند‌های تحلیلی و فضای نقد با مشارکت نوجوانان و اجرای پیوسته برنامه‌های ورزشی شامل والیبال، فوتبال، تنیس روی میز، فوتبال دستی، دارت، تفنگ بادی و... از برنامه های اجرایی این طرح است.

شایان ذکر است این اردوی زیارتی و تفریحی از دهم تا هجدهم تیرماه ادامه خواهد داشت.

«گزارش تصویری»

 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 34
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :
نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه