حدیـــــــث روز
 
پيامبر صلي الله عليه و آله :
إنَّ أبوابَ السَّماءِ تُفتَحُ في أوَّلِ لَيلَةٍ مِن شَهرِ رَمَضانَ و لاتُغلَقُ إلى آخِرِ لَيلَةٍ مِنهُ
درهاى آسمان در شب اوّل ماه رمضان گشوده مى شود و تا آخرين شب اين ماه بسته نمى شود .
بحار الأنوار ، ج 96 ، ص 344
 
  برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)
  1397/3/13 يكشنبه
 
مراسم‌‌ شب‌های پرفیض قدر در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) با حضور خیل عظیم زائران برگزار می‌شود.
 

مراسم‌‌ شب‌های پرفیض قدر در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) با حضور خیل عظیم زائران برگزار می‌شود.

 به گزارش آستان نیوز، مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) با بیان اینکه  هزاران نفر از مردم روزه‌دار شهر طبس در شب‌های پرفیض قدر در حرم مطهر  برادر گرامی حضرت امام رضا(ع) گرد هم جمع می‌شوند و ندای العفو العفو سر خواهند داد، گفت: برای بهره‌مندی هر چه بیش‌تر زائران و مجاوران از فیوضات معنوی و نورانی شب‌های قدر در شب‌های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان مراسم احیای این شب‌ها با حضور بیش از 40 هزار مومن و متدین در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار می‌شود.

حمزه سپهریان عنوان کرد: قرائت ادعیه توسل، کمیل، جوشن کبیر و مجیر، قرآن بر سر گرفتن، مرثیه سرایی و سوگواری به مناسبت شهادت امام پارسایان؛ حضرت علی(ع) از جمله این برنامه‌ها است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم اولین شب قدر و گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی(ره) در میقات الرضا ادامه داد: مراسم پرفیض شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، 13خرداد بعد از نماز مغرب و عشاء، با حضور جمع کثیری از زائران و مجاوران از ﺳﺎﻋﺖ 21:30 ﺑﺎ ﻗﺮاﺋﺖ دعای مجیر و جوشن كبير توسط جلال ابراهیمی، صادق قاضی زاده و حسین داریوش، مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) در رواق حضرت امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) آغاز می‌شود و در ادامه مرثیه سرایی و سوگواری در این شب توسط آتش فراز، از مداحان برجسته انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: حجج اسلام و المسلمین زرگران و حسینی اراکی، استاد حوزه و دانشگاه، از شب نوزدهم تا بیست و سوم ماه مبارک رمضان، در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) پیرامون فضیلت شب‌های قدر، مقام و منزلت حضرت علی(ع) به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

 سپهریان با اشاره به اینکه در شب‌های 21 و 23 ماه مبارک رمضان، مصادف با 15 و 17 خرداد، صادق قاضی زاده و حسین داریوش از ذاکران و مداحان اهل بیت(ع) به مرثیه‌سرایی و سوگواری می‌پردازند، افزود: قرائت ادعیه توسل، جوشن کبیر، مجیر و کمیل،  توسط روح الله عبدیان، مجتبی مرادی و جلال ابراهیمی انجام می‌شود.

 وی با اشاره به پخش برنامه‌های شب‌های قدر میقات الرضا در شبکه خاوران ادامه داد: از آﻧﺠﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺧﯿﻞ ﻋﻈﯿﻤﯽ از هموطنان اﻣﮑﺎن ﺣﻀﻮر در ﺑﺎرﮔﺎه ﻣﻨﻮر برادر گرامی حضرت امام رضا(ع) در اﯾﻦ ﺷب‌ها را ﻧﺪارﻧﺪ، با همکاری صدا و سیمای استان خراسان جنوبی، ﺣﺎل و هوای اﯾﻦ ﺷب‌های ﻋﺰﯾﺰ ﺑﺮای ﻣﺨﺎﻃﺒﺎن از ﻃﺮﯾﻖ شبکه خاوران ﻣﻨﻌﮑﺲ خواهد ‌شد.

سپهریان یادآور شد: کتاب«منتخب ادعیه و اعمال شب‌های قدر» که شامل مطالبی در خصوص فضیلت و اعمال شب‌های قدر، سوره‌‌های روم، عنکبوت، دخان و قرآن مجید است، به تعداد حاضران تهیه شده و در این شب‌های عزیز در دسترس زائران و مجاوران قرار می‌گیرد.

 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 119
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :
نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه
 
بيشتر