حدیـــــــث روز
 
امام صادق عليه‏ السلام :
اِزرَعُوا و اغرِسُوا وَاللّه‏ِ ما عَمِلَ النّاسُ عَمَلاً اَجَلَّ و لاأطيَبَ مِنهُ؛
كشت كنيد و درخت بنشانيد؛ به خدا قسم آدميان كارى برتر و پاك‏تر از اين نكرده‏ اند.
بحار الأنوار : ج ۱۰۳ ، ص ۶۸
 
  اقامه دومین نماز جمعه سال 1397 طبس در حرم مطهرحضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)
  1397/1/14 سه‌شنبه
 
 

            دومين نماز عبادی سیاسی جمعه طبس در سال 1397 به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین زنجانی طبسی امام جمعه موقت طبس با حضور باشکوه نمازگزاران موحد و پرهیزکار در حرم مطهر حضرت حسين بن موسي الكاظم(ع) برگزار گردید.

            بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، حضرت حجت الاسلام و المسلمین زنجانی طبسی امام جمعه موقت طبس ضمن تبریک سال جدید و گرامیداشت مناسبت های مذهبی و ملی این ایام و توصیه خود و همگان به رعایت تقوای الهی، به مزین شدن سال جدید به نام «سال حمایت از کالای ایرانی» توسط مقام معظم رهبری اشاره و اظهار داشت: افزایش کیفیت کالا، مهمترین وظیفه تولیدکنندگان ایرانی است و حمایت از کالای ایرانی از بین برنده تحریم‌ هاست. مهمترین وظیفه تولیدکنندگان یک چیز است و آن افزایش کیفیت کالاست و اگر چنین شد مردم به سمت آن کالا اقبال می‌کنند و وظیفه دولت مقابله با قاچاق، مقابله با واردات بی رویه، حمایت از تولید ملی، فراهم کردن زمینه صادرات است. اگر دو ضلع دولت و تولیدکنندگان به وظایف خود خوب عمل کنند، ضلع مصرف کنندگان که مردم هستند در اختیار آنهاست. اگر می خواهیم تحریم های استکبار جهانی از بین برود و اثر نکند باید از کالای ایرانی حمایت شود. در اکثر شعارهای سال به ویژه چند سال اخیر موضوع اقتصاد مطرح است چون دشمن عزم خود را جزم کرده که در جنگ اقتصادی پیروز شود چون در جنگ نظامی موفق نشده است.

ایشان با اشاره به تقارن روز طبیعت(۱۳ فروردین‌ماه) با وفات شهادت گونه حضرت زینب(س) تصریح کرد: تفریح رفتن و استفاده از مواهب طبیعت بسیار خوب است اما توجه داشته باشیم حتما حرمت ها را رعایت کنیم که البته مردم ما مسلمان و شیعه و همه طرفدار حضرت زینب(س) هستند و حرمت ها را حفظ خواهند کرد.

ضمنا در این آئین توسط خادمین حرم مطهر از نمازگزاران پذیرایی بعمل آمد.

 

«گزارش تصویری»

 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 53
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :
نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه
 
بيشتر