حدیـــــــث روز
 
قال الله تعالي:
لَقَد كانَ لَكُم في رَسولِ اللّه ِ اُسوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَن يَرجُو اللّه َ و اليَومَ الآخِرَ
قطعاً براى شما در [اقتدا به] رسول خدا سرمشقى نيكو است، براى آن كس كه به خدا و روز قیامت اميد دارد
احزاب ، آيه 21
 
  نخستین جشنواره ملی داستان‌نویسی «مدرس، ماه مجلس» برگزار می‌شود
  1396/10/18 دوشنبه
 
 

نخستین جشنواره ملی داستان‌نویسی «مدرس، ماه مجلس» از سوی آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) برگزار می‌شود.

 به گزارش آستان نیوز، مدیرعامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) با بیان این خبر گفت: این جشنواره با هدف معرفی بزرگ ‌مرد عرصه دیانت و سیاست آیت‌ الله مدرس(ره)، کشف و پرورش استعدادهای ادبی،  ارتباط با نویسندگان و اهل ‌قلم برگزار می‌شود که فراخوان آن همزمان با برگزاری هشتادمین مراسم سالگرد شهید مدرس(ره) منتشر شد.
حمزه سپهریان عنوان کرد: علاقه‌مندان، محققین، نویسندگان و اهل‌قلم در تمامی گروه‌های سنی می‌توانند آثار خود را در قالب داستان کوتاه از 500 تا 5 هزار کلمه به دبیرخانه این جشنواره واقع در مجتمع فرهنگی شهید آیت الله مدرس(ره) ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه از هر نویسنده یک اثر پذیرفته می‌شود، افزود: آثاری به مرحله مسابقه راه خواهند یافت که پیش ‌از این در کتاب، نشریه، فضای مجازی و سایر مسابقات منتشر و ارائه نشده باشد و آثاری که معیارهای موردنظر را دارا باشد با نظر نویسنده در قالب کتاب چاپ و منتشر خواهد شد.

سپهریان ادامه داد: موضوع داستان باید برگرفته از زندگی، ویژگی‌های شخصیتی و عملکرد شهید مدرس(ره) به‌عنوان الگو با توجه به نیازهای مخاطب و شرایط امروز جامعه و جهان باشد.

سپهریان تصریح کرد: شرکت‌کنندگان تا 22 بهمن‌ماه فرصت دارند آثار خود را در قالب فایل word به همراه مشخصات نویسنده به همراه سن، مدرک تحصیلی، کد ملی، شماره تماس و ایمیل را به پست الکترونیکی Adr.modarres@gmail.com  ارسال کنند.
وی با اشاره به بازخوانی و انتخاب آثار اول اسفند ماه انجام می‌شود، ادامه داد: به نفر اول سکه تمام بهار آزادی، به نفر دوم نیم ‌سکه و نفر سوم ربع‌ سکه بهار آزادی اهدا خواهد شد.

مدیرعامل آستان حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) یادآور شد: نتایج این جشنواره داستان نویسی از طریق وب ‌سایت دبیرخانه به آدرس  www.shahidmodarres.com اعلام و اطلاع‌رسانی می‌شود.

 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 47
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :
نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه
 
بيشتر