حدیـــــــث روز
 
امام رضا علیه السلام:
انَ اَبي اِذا دَخَلَ شَهْرُ الْمُحَرَّمِ لا يُري ضاحِکاً وَ کانَتِ الْکِاَّبَةُ تَغْلِبُ عَلَيْهِ حَتّي يَمْضِيَ مِنْهُ عَشْرَةُ اَيّامٍ، فَاِذا کانَ الْيَوْمُ العْاشِرُ کانَ ذلِکَ الْيَوْمُ يَوْمَ مُصيبَتِهِ وَ حُزْنِهِ وَ بُکائِهِ ... .
🔸هرگاه ماه محرّم فرا مي رسيد، پدرم (موسي بن جعفرعليه السّلام ) ديگر خندان ديده نمي شد و غم و افسردگي بر او غلبه مي يافت تا آن که ده روز از محرّم مي گذشت ، روز دهم محرّم که مي شد، آن روز، روز مصيبت و اندوه و گريه پدرم بود.
امالي صدوق ، ص 111
 
  کرسی تلاوت مجلسی قرآن کریم بمناسبت نهم دی ماه در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)
  1396/10/9 شنبه
 
 

بمناسبت نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، کرسی تلاوت مجلسی قرآن کریم همراه با سخنرانی در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار گردید.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در این مراسم معنوی که پس از اقامه نماز مغرب و عشاء انجام شد ابتدا حضرت حجت الاسلام و المسلمین مهاجریان امام جمعه طبس ضمن استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حماسه عظیم نهم دی ماه و استناد به آیه 25 سوره انفال «و اتقوا فتنه لا تصیبن الذین ظلموا منکم خاصه»« از آن فتنه ای هراس داشته باشید و بترسید که نتیجه و اثر آن دامن همه را می گیرد»  به ایراد بیانات ارزشمند در خصوص اهمیت این حماسه بزرگ و تاکید بر پیام رسانی صحیح اظهار داشت دشمنان دست از دشمنی اسلام و انقلاب برنداشته اند و به حول و قوه الهی مردم به صحنه آمدند و بساط فتنه گران را جمع کردند و این حادثه کم نظیر نباید فراموش شود.

ایشان در ادامه خاطرنشان کرد حماسه نهم دی ماه عواملی داشت که آن را بوجود آورد که از جمله آن می توان به ایمان مردم به نظام اسلامی، انقلاب اسلامی و ارزش های اسلامی و پیوند ناگسستنی مردم با ولایت و رهبری الهی، غیرت دینی و عرق مذهبی، انقلابی و ملی، بصیرت سیاسی و آگاهی مردم و دیدن دست های پنهان دشمنان، اتحاد و انسجام آحاد مردم در حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی و دفاع از مصالح عمومی کشور اشاره کرد.

در پایان کرسی تلاوت مجلسی که با حضور عاشقان کلام وحی و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و همکاری سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی انجام شد، رضا گلشایی از حافظان و امیر لعل اول از قاریان بین المللی و ممتاز اعزامی از آستان قدس رضوی با قرائت دلنشین آیات کلام الله مجید فضای روحانی ایجاد و حاضرین را به فیض رساندند.

       شایان ذکر است کرسی تلاوت مجلسی در شامگاه مورخ 96/10/9 بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، در روستای اسفندیار از توابع بخش دیهوک طبس برگزار خواهد شد.

«گزارش تصویری»

 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 38
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :
نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه