حدیـــــــث روز
 
امام رضا علیه السلام:
انَ اَبي اِذا دَخَلَ شَهْرُ الْمُحَرَّمِ لا يُري ضاحِکاً وَ کانَتِ الْکِاَّبَةُ تَغْلِبُ عَلَيْهِ حَتّي يَمْضِيَ مِنْهُ عَشْرَةُ اَيّامٍ، فَاِذا کانَ الْيَوْمُ العْاشِرُ کانَ ذلِکَ الْيَوْمُ يَوْمَ مُصيبَتِهِ وَ حُزْنِهِ وَ بُکائِهِ ... .
🔸هرگاه ماه محرّم فرا مي رسيد، پدرم (موسي بن جعفرعليه السّلام ) ديگر خندان ديده نمي شد و غم و افسردگي بر او غلبه مي يافت تا آن که ده روز از محرّم مي گذشت ، روز دهم محرّم که مي شد، آن روز، روز مصيبت و اندوه و گريه پدرم بود.
امالي صدوق ، ص 111
 
  جشن ورود به قرآن نونهالان مهدالرضا و پیش دبستانی ضامن آهو قاین
  1396/10/9 شنبه
 
 

در آستانه رحلت شهادت گونه حضرت فاطمه معصومه(س)، جشن ورود به قرآن ویژه نونهالان مهدالرضا و پیش دبستانی ضامن آهو قاین در سال تحصیلی 97-1396 در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در این مراسم معنوی که با حضور معاونت فرهنگی موسسه، نونهالان و والدین گرامیشان در مورخ 96/10/7 انجام شد، پس از قرائت قرآن توسط نونهال مهدالرضا، پخش سرود جمهوری اسلامی و صلوات خاصه حضرت امام رضا(ع)، فروزان معاون فرهنگی موسسه آستانه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) اظهار داشت یکی از بهترین مزایای این مهد الرضا اعتماد به نفسی است که به فرزندان شما آموزش داده شده است و بهترین مطالب را در قالب قرآن و کلام اهل بیت به فرزندان شما می آموزند و در آینده نقش شما خانواده ها در ادامه مسیر آموزش به فرزندان بسیار مهم است و بایستی در فراگیری علوم قرآنی  شما هم به خوبی نقش خود را ایفا نمایید .

اجرای نمایشنامه، بیان آیات و احادیث کاربردی، قرائت دیکلمه و اهداء هدیه به تمامی نونهالان از سوی موسسه از دیگر برنامه های مراسم بود.

شایان ذکر است در حال حاضر 45 نوآموز در این مهد و پیش دبستانی مشغول به تحصیل هستند و 3 مربی رسالت خطیر تعلیم و تربیت نونهالان را بر عهده دارند.

«گزارش تصویری»

 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 43
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :
نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه