حدیـــــــث روز
 
امام رضا علیه السلام:
انَ اَبي اِذا دَخَلَ شَهْرُ الْمُحَرَّمِ لا يُري ضاحِکاً وَ کانَتِ الْکِاَّبَةُ تَغْلِبُ عَلَيْهِ حَتّي يَمْضِيَ مِنْهُ عَشْرَةُ اَيّامٍ، فَاِذا کانَ الْيَوْمُ العْاشِرُ کانَ ذلِکَ الْيَوْمُ يَوْمَ مُصيبَتِهِ وَ حُزْنِهِ وَ بُکائِهِ ... .
🔸هرگاه ماه محرّم فرا مي رسيد، پدرم (موسي بن جعفرعليه السّلام ) ديگر خندان ديده نمي شد و غم و افسردگي بر او غلبه مي يافت تا آن که ده روز از محرّم مي گذشت ، روز دهم محرّم که مي شد، آن روز، روز مصيبت و اندوه و گريه پدرم بود.
امالي صدوق ، ص 111
 
  جشن ویژه «مهر بیکران» درآستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس
  1397/5/4 پنجشنبه
 
 

به میمنت میلاد با سعادت عالم آل محمد(ص) حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، جشن شور و نشاط معنوی همراه با سرودخوانی، سخنرانی و مولودی خوانی تحت عنوان «مهر بیکران» با حضور جمع کثیری از زائران و مجاوران در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس برگزار گردید.   

      بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در این ویژه برنامه که در شب و شامگاه ولادت پس از اقامه نماز مغرب و عشاء انجام شد، حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی استاد حوزه و دانشگاه و کارشناس ارشد خانواده اظهار داشت: دهه کرامت رضوی و برگزاری جشن میلاد امام رضا(ع)، مفاهیمی همچون علم، حلم و بردباری حضرت رضا(ع) را تداعی می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی با تاکید بر اینکه خنثی کردن توطئه نابودی ولایت در عصر مامون عباسی از کرامات حضرت رضا(ع) بود گفت: دشمنان ما با جریان ولایت جنگیدند ولی به نتیجه نرسیدند، سلسله خونخوار بنی امیه حدود 100 سال با آل رسول(ص) درگیر شدند ولی نتوانستد محبت و مودت خاندان پیامبر اسلام(ص) را از ذهن مسلمانان حذف کنند.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: مامون شیوه متفاوتی را برای مقابله با خاندان پیامبر گرامی اسلام(ص) و حضرت رضا(ع) دنبال کرد به گونه‌ای که مامون عباسی برای فرو نشاندن شورش‌های علویان و دور کردن حضرت رضا(ع) از محبت و ارادت علویان، حضرت رضا(ع) را از مدینه به مرو کشاند و سعی کرد با وجود امام رضا(ع) در مرو به حکومت خود قداست بدهد.

همسرایی گروه سرود میقات الرضا، مولودی خوانی محمد جعفرنژاد نغمه سرای حرم مطهر رضوی و پخش نقاره‌خانه حضرت امام رضا(ع) در شب میلاد باسعادت آن امام همام از دیگر برنامه ها بود.

«گزارش تصویری»

 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
تعداد بازديد اين صفحه: 41
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :
نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه