حدیـــــــث روز
 
پيامبر صلي الله عليه و آله :
إنَّ أبوابَ السَّماءِ تُفتَحُ في أوَّلِ لَيلَةٍ مِن شَهرِ رَمَضانَ و لاتُغلَقُ إلى آخِرِ لَيلَةٍ مِنهُ
درهاى آسمان در شب اوّل ماه رمضان گشوده مى شود و تا آخرين شب اين ماه بسته نمى شود .
بحار الأنوار ، ج 96 ، ص 344
 
  برگزاري مراسم روحبخش و نورانی دومین شب قدر و ايام سوگواري اميرالمؤمنين حضرت علي(ع)
  1397/3/17 پنجشنبه
 
همزمان با دومین شب با فضيلت قدر و تقارن آن با سالروز شهادت هماي رحمت امیر المومنین حضرت علي(ع)، جمع کثیری از زائران و مجاوران مراسم احياء و شب زنده داري خود را در جوار بارگاه منور حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس برگزار نمودند.
 

همزمان با دومین شب با فضيلت قدر و تقارن آن با سالروز شهادت هماي رحمت امیر المومنین حضرت علي(ع)، جمع کثیری از زائران و مجاوران مراسم احياء و شب زنده داري خود را در جوار بارگاه منور حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس برگزار نمودند.

بنا به گزارش روابط عمومي موسسه، در اين مراسم معنوی كه از اولین ساعات شب با حضور باشکوه حق باوران و پویندگان راه حق آغاز گرديد،‌ پس از قرائت آیات نورانی کلام الله مجید و ادعیه توسل و جوشن کبیر، حسین داریوش مداح اهل بیت(ع) در منقبت حضرت علی(ع) نوحه خوانی و مرثیه سرایی و سپس حضرت حجت الاسلام و المسلمین حسینی اراکی از اساتید حوزه و دانشگاه با استناد به فرمایش پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت وقتی که شب قدر می شود خداوند متعال انبوهی از ملائک که خودش به زمین می فرستد به همراه حضرت جبرئیل شرق و غرب عالم را پر می کنند و سلام میدهند به کسانی که در حال عبادت و مشغول ذکرند. امشب تمام درهای رحمت خدا باز و درهای عذاب بسته است و حتی شیطان نیز محبوس است.

ایشان افزود حضرت امیرالمومنین علی(ع) فرمودند: سعادتمندترین مردم کسی است که فضایل ما اهل بیت را بشناسد و به وسیله ما به خداوند نزدیک شود.

استاد حوزه و دانشگاه به بیان اجمالی توصیف حضرت علی(ع) از زبان پیامبر اکرم(ص) خطاب به ابوذر غفاری پرداخت که حضرت فرمودند این امامی که از همه امام های روزی زمین درخشنده تر و نورانی تر و بزرگترین باب و در خدا روی زمین است، این کسی که قیام به عدالت و اجرای عدالت خدا بر روی زمین می کند، اگر علی نبود حق از باطل جدا نمی شد.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حسینی اراکی اظهار داشت لیله القدر شب ولایت است و هر کسی را به اندازه ظرفیتش می ریزند، بیاییم بخاطر شب قدر توبه و تطهیر کنیم. ولایت ناب ترین رزق عالم خلقت است، اگر بخواهید این دل شما آمادگی پذیرش ولایت و رزق نورانی ولایت امیرالمومنین(ع) را داشته باشد باید از یک رذیله به نام طمع، دل را پاک کنید. بایستی از سه طمع سیاسی یعنی عطش شدید به ریاست طلبی، طمع مالی یعنی عشق به مال دنیا و طمع جنسی با توجه به برنامه ریزی دشمن در فضاهای مجازی دوری کنیم.

مرثیه سرایی همراه با آیین معنوی قرآن به سر توسط حضرت حجت الاسلام و المسلمین حسینی اراکی پایان بخش مراسم بود.

 شایان ذکرست این برنامه باشکوه بصورت زنده و مستقیم از شبکه های شما و خاوران پخش گردید.

«گزارش تصویری» 

 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
تعداد بازديد اين صفحه: 134
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :
نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه
 
بيشتر