حدیـــــــث روز
 
امام رضا عليه السلام :
إنَّ اللّه َ أمَرَ بِالشُّكرِ لَهُ و لِلوالِدَينِ ، فَمَن لَم يَشكُر والِدَيهِ لَم يَشكُرِ اللّه َ
امام رضا عليه السلام :خداوند به سپاس گزارى از خود و پدر و مادر فرمان داده است ؛ پس هر كه از پدر و مادرش سپاس گزارى نكند ، خداوند را سپاس نگفته است
[ الخصال ، ص 156 .]
 
  ویژه برنامه‌های ایام فاطمیه در میقات الرضا(ع) تشریح شد
  1396/11/11 چهارشنبه
 
 

به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، ویژه برنامه‌های فرهنگی مذهبی تحت عنوان «ریحانه» در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش آستان نیوز، مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) با بیان این خبر گفت: این موسسه برنامه‌های فرهنگی مذهبی از جمله سخنرانی، مرثیه سرایی، کرسی تلاوت‌های مجلسی قرآن کریم و مسابقات مختلف را ویژه زائران و مجاوران بارگاه منور حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) با هدف تببین الگوهای رفتاری حضرت زهرا(س) در طول دهه فاطمیه برگزار می‌کند.

حمزه سپهریان عنوان کرد: از 9 بهمن ماه به مدت 11 شب بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء مراسم سخنرانی با حضور حجت الاسلام و المسلمین شیخ محسن کافی در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: در طول دهه اول فاطمیه هیئت‌های مذهبی طبس و روستاهای مجاور در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) حضور می‌یابند و هر شب با توجه به برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته پس از مراسم سخنرانی، یکی از هیئات مذهبی به عزاداری خواهد پرداخت.

سپهریان برگزاری مراسم قرائت ادعیه پرفیض کمیل و ندبه در 12 و 13 بهمن با حضور مداحان برجسته کشوری، قرائت زیارت حضرت فاطمه زهرا (س) و امین الله را از دیگر برنامه‌های میقات الرضا(ع) در طول دهه فاطمیه عنوان کرد.

مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) افزود: هر روز ظهر سخنرانی بین الصلاتین با موضوع احادیث و روایات در فضایل حضرت فاطمه زهرا(س) توسط حجت الاسلام والمسلمین زنجانی طبسی، امام جمعه موقت طبس انجام خواهد شد.

وی از برگزاری کارگاه های آموزشی «جلوه های رفتاری حضرت فاطمه زهرا(س) از منظر قرآن و نهج البلاغه» و واحد ادبیات قرآنی کودکان در میقات الرضا(ع) خبر داد و گفت: در این کارگاه‌ها مسابقات فرهنگی، پژوهشی، قصه گویی، شعر، نقاشی ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان برگزار می‌شود که از 8 بهمن به مدت یک ماه پذیرای کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به یادگیری علوم و معارف اسلامی است.

سپهریان با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی «فجر فاطمی» در میقات الرضا(ع) گفت: این مسابقه از خطبه فدکیه طراحی و علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در مسابقه به زیرپرتال میقات الرضا(ع) یا کتابخانه های موسسه مراجعه کنند.

وی یادآور شد: در طول دهه فاطمیه نیز کرسی‌ تلاوت‌های مجلسی قرآن کریم با حضور قاریان اعزامی آستان قدس رضوی در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) برگزار خواهد شد.

 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
تعداد بازديد اين صفحه: 247
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :
نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه
 
بيشتر