حدیـــــــث روز
 
رسول خدا صلی الله علیه و آله میفرمایند:
یقولُ الله ُ عَزَوجلَ : وَعِزَتی وجَلالی … لا یُوثِرُ عَبدٌ هَواهُ علی هَوایَ إلا شَتَتُ علَیهِ امرَهُ، ولَبَستُ علَیهِ دُنیاهُ، وشَغَلتُ قَلبَهُ بها، ولَم اُوْتِهِ مِنها إلا ما قَدَرتُ لَهُ
پیامبر خدا صلی الله علیه و آله: خداوند عز و جل می فرماید: به عزت و جلالم سوگند… هیچ بنده ای پسند خود را بر پسند من مقدم ندارد، مگر اینکه کار او را پریشان سازم و دنیایش را بر وی نابسامان کنم و دلش را به آن مشغول گردانم و از دنیا به او ندهم، مگر همانچه برایش مقدر کرده ام.
الکافی : 2/335/2
 
  مدیر عامل موسسه: توسعه فضاهای خدماتی در مجتمع‌های میان راهی امام رضا(ع)
  1395/10/16 پنجشنبه
 
 
مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) گفت: در مجتمع های میان راهی امام رضا(ع) درصدد توسعه فضاهای خدماتی هستیم.
به گزارش آستان نیوز، حمزه سپهریان با بیان این مطلب گفت: مجتمع‌های بین راهی امام رضا(ع) در جاده‌های مواصلاتی به مشهد مقدس در راستای ارج نهادن به شعائر اسلامی و فراهم کردن تسهیلات عبادی - رفاهی برای زائران بارگاه منور رضوی همواره با توسعه فضاهای خدماتی از جمله سرویس‌های بهداشتی، بهینه سازی و استاندارد سازی وسایل بازی، افزایش و کیفی سازی برنامه‌های فرهنگی و... تلاش می‌کند بهترین خدمات رفاهی و فرهنگی را به زائران ارائه کند.
وی عنوان کرد: 19 مجتمع میان راهی امام رضا(ع) در جاده‌های مواصلاتی به مشهد مقدس با دارا بودن امکاناتی از جمله  نمازخانه، کفشداری‌های مستقل برای آقایان و بانوان، وضوخانه با آب گرم، سرویس بهداشتی، سکوهای استراحت موقت و صرف غذا، فضای سبز با انواع گل‌های زینتی، پارک بازی ویژه کودکان، ‌پارکینگ وسایل نقلیه و مراکز تهیه مواد غذایی و بهداشتی همه روزه به صورت رایگان پذیرای زائران و مجاوران است.
 سپهریان پخش صدای اذان و اقامه نماز جماعت، پاسخگویی به سوالات شرعی زائران، بزرگداشت مناسبت‌های مذهبی و ملی همراه با سخنرانی، ادعیه خوانی، برپایی محافل قرآنی، نصب تابلوهای مناسبتی و احادیث ائمه اطهار(ع)، توزیع کتاب و بروشورهای مربوط به آداب زیارت، نماز و مسافرت و برگزاری مسابقات کتابخوانی را نمونه‌هایی از اقدامات فرهنگی انجام شده موسسه در مجتمع‌های میان راهی امام رضا(ع) برشمرد.
وی با اشاره به افزایش خدمات مجتمع‌های میان راهی و انجام فعالیت‌های عمرانی در این مجتمع‌ها افزود: هر ساله با توجه به بررسی نیازهای مسافران و زائران عزیز برنامه‌هایی پس از تصویب به اجرا گذاشته می‌شوند که بهره برداری از 40 چشمه سرویس بهداشتی جدیدالاحداث در مجتمع میان راهی دیهوک، تامین آب گرم در 18 نمازخانه، احداث سقاخانه، سنگفرش و نصب پایه چراغ و بهسازی روشنایی در مجتمع میان راهی اسلامیه، نصب آبسردکن با دستگاه تصفیه آب در نمازخانه بجستان، نصب وسایل بازی پلی اتیلن در مجتمع های میان راهی کاهک و دشت گلستان، زیرسازی و آسفالت بیش از 6000 مترمربع پارکینگ در نمازخانه بین راهی رباط سفید و... از جمله این اقدامات است.
وی با اشاره به اینکه در ایام پایانی ماه صفر، مجتمع های میان راهی پذیرای بیش از یک میلیون زائر و مجاور بودند، از آمادگی این مجتمع ها برای پذیرایی زائران نوروزی خبر داد و گفت: همگام با سایر بخش­های مؤسسه، مجموعه نمازخانه‌های بین راهی امام رضا(ع) با آمادگی قبلی و پیش بینی تمهیدات لازم، از آغاز مسافرت‌های نوروزی به صورت شبانه روزی میزبان هموطنان عزیز خواهد بود.
مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) ادامه داد: بر اساس اعلام متصدیان، مجتمع‌های میان راهی، در ایام نوروز سال جاری روزانه بیش از 60.000 مراجعه کننده داشته‌اند که نسبت به سال‌های قبل رشد قابل ملاحظه ای داشته است.
سپهریان با اشاره به ایجاد تمهیدات لازم در مجتمع های میان راهی برای خدمات رسانی به مردم افزود: تهیه و ذخیره سوخت، تعویض فرش نمازخانه، سرویس تأسیسات مکانیکی و برقی، گلکاری و رسیدگی به بیش از 13.000 مترمربع فضای سبز، رنگ آمیزی ابنیه و وسایل بازی، بازدید و تخلیه سپتیک تانک و چاه های جذبی و... از اقدامات مدیریت نمازخانه‌های میان راهی قبل از تعطیلات پایان سال خواهد بود.
 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 96
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :
نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه