حدیـــــــث روز
 
حضرت امام رضا(ع) میفرمایند:
لا یَکُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَکُونَ فیهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِیِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِیِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَکِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِیِّهِ فَمُداراةُ النّاس
مؤمن، مؤمن واقعى نیست، مگر آن که سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پیامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پیغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر کردن در زمان تنگدستى و پریشان حالى است.
اصـول کـافـى، ج 3، ص 339 و تحف العقـــول، ص 442
 
  مراسم ویژه ولادت باسعادت حضرت امام حسن عسکری(ع) در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)
  1395/10/19 يكشنبه
 
 
همزمان با فرا رسیدن خجسته میلاد باسعادت یازدهمین گل بوستان امامت و ولایت حضرت امام حسن عسکری(ع)، مراسم سخنرانی همراه با مدیحه سرایی در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار گردید.
بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در این مراسم معنوی که با حضور دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) انجام شد، در شب ولادت حضرت حجت الاسلام و المسلمین زنجانی طبسی امام جمعه موقت طبس در بین الصلاتین ضمن تبیین حدیثی از حضرت امـام محمد بـاقـر(ع ) «اسـلام روى پنج پایه نهاده شده: نماز، زکات، روزه، حج و ولایت و آن گونه که برای ولایت فریاد زده شده است، براى هیچ چیز دیگر فریاد زده نشده است و مردم آن چهار تا را گرفته و ولایت را رها کردند.» بر مساله ولایت به عنوان مهم ترین پایه اسلام تاکید نمود.
در ادامه حمیدرضا قلی زاده و حسین داریوش مداحان اهل بیت(ع) در مدح و منقبت امام حسن عسکری(ع) به مدیحه سرایی پرداختند.
در شامگاه ولادت حجت الاسلام و المسلمین نوروزی نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی طبس با ایراد بیانات ارزشمند در خصوص زندگانی، ابعاد شخصیتی و سیره اخلاقی و تربیتی امام حسن عسکری(ع)، پارسایی و بندگی آن امام همام، نقش الگوهای رفتاری در زندگی انسان ها و الهام گرفتن از سیره و روش ائمه در زندگی حاضرین را به فیض رساند.

«گزارش تصویری»
 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
تعداد بازديد اين صفحه: 71
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت :




نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه