میقات الرضا

 
 
 
حدیـــــــث روز
 
قال الامام علىّ بن موسى الرّضا (علیه السلام):
مَنْ زارَ قَبْرَ الْحُسَیْنِ علیه السلام بِشَطِّ الْفُراتِ، کانَ کَمَنْ زارَ اللهَ فَوْقَ عَرْشِهِ.
حضرت امام رضا (علیه السلام) میفرمایند: هر مؤمنى که قبر امام حسین علیه السلام را کنار شطّ فرات (در کربلا) زیارت کند همانند کسى است که خداوند متعال را بر فراز عرش زیارت کرده باشد.
مستدرک الوسائل: ج 10، ص 250، ح 38
نمایش تصاویر
 
اجرای طرح «تحفه دانایی» توسط فرهنگسرای حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس  

اجرای طرح «تحفه دانایی» توسط فرهنگسرای حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس

فرهنگسرای حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتاب، کتابخوانی و مطالعه، طرح «تحفه دانایی» را اجرا می نماید.  
 
.
 
.
صفحه قبل  
2صفحه نخست  
1صفحه دوم
صفحه بعد  
 
خدمــــات آستان
 
 •  

  شهید آیت الله سید حسن مدرس(ره)

  شهید آیت الله سید حسن مدرس(ره)
  حسن بن اسماعیل طباطبایی که نسبش به امام حسن مجتـبی(ع) می رسد در سال 1249هـ.ش در سرابه کچو از توابع اردستان استان اصفهان متولد شد. تحصیلات خود را در سن 6 سالگی نزد جدش سید عبدالباقی آغاز نمود و در سن 16 سالگی جهت ادامه تحصیل به اصفهان عزیمت و به مدت 13 سال در آن شهر به تحصیل علوم دینی مشغول بود، سپس جهت تکمیل تحصیلات به عتبات عالیات رفته و ضمن دیدار با آیت ا... میرزای شیرازی عمده ی تحصیلاتش را در نجف در محضر آیات عظام محمد کاظم خراسانی و سید محمد کاظم یزدی گذراند و بعد از 7 سال به ایران مراجعت و در مدارس جده کوچک و بزرگ اصفهان به تدریـس پرداخت. ایشـان در ایـن زمـان بـه مـدرس مشـهور شـد.
  بیشتر
 •  

  کتابخانه های وابسته به موسسه آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره)

  کتابخانه های وابسته به موسسه آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره)
  پیشرفت های علمی و فکری بشر، بیش از هر ابزار دیگری به چاپ، تولید و نشر منابع چاپی و غیر چاپی و ترویج اندیشه ها و افکار اندیشمندان وابسته است. نقش ویژه کتاب و منابع الکترونیکی در پیشرفت هر کشور و ایمان استوار خدمتگزاران آستان قدس رضوی سبب شد که آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) در راستای توسعه فعالیت های فرهنگی خود و به منظور تقویت اصول و مبانی دینی اعتقادی مردم به ویژه نوجوانان و جوانان و ترویج معارف اهل بیت علیهم السلام اقدام به احداث کتابخانه هایی مجلل و باشکوه با کاربریهای مختلف نماید که خوشبختانه به دلیل برخورداری از فضای معنوی و مناسب و برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی مورد استقبال گسترده دوستداران علم و دانش قرار گرفته است.
  بیشتر
 •  

  مجتمع های فرهنگی رفاهی میان راهی هدیه ای به مشتاقان دیدار امام رضا(ع)

  مجتمع های فرهنگی رفاهی میان راهی هدیه ای به مشتاقان دیدار امام رضا(ع)
  پیشینه تاریخی سرزمین کهن ایران بیانگر پیشتازی و سرآمدی ایرانیان در ساخت راه ها و تأسیسات بین راهی است و احداث کاروانسراها و خدمات مربوطه گواه این ادعاست. در عصر حاضر با توجه به توسعه صنعت حمل و نقل بویژه حمل ونقل جاده ای وگسترش فناوری ساخت وسایل نقلیه وتوسعه وتنوع راه های ارتباطی، موضوع ارائه خدمات در طول راه ها به زائران، مسافران و رانندگان دچار دگرگونی اساسی شده وهمچنین خدمات مورد نیاز آنان از نظر تنوع، کمیت وکیفیت نیز تغییر نموده است. گسترش چشمگیر حمل و نقل جاده ای در ایران و توسعه شبکه جاده ای کشور از یک طرف و پراکندگی غیر اصولی وناکارآمدی مکان های خدمات رفاهی موجود در کنار جاده ها موجب بروز مشکلات عدیده ای برای زائران، مسافران و رانندگان شده است. سالیانه میلیونها مسافر و زائر و صدها هزار وسیله نقلیه در شبکه راه های کشور، علی الخصوص مسیرهای منتهی به مشهد مقدس، رفت وآمد می کنند، انبوه زائرین، مسافران و رانندگان اتوبوس ها وکامیون ها به مکان هایی نیاز دارند تا بتوانند از خدمات مورد نیاز در طول سفر استفاده کنند. بدین منظور طرح احداث واحدهایی که بتواند با رویکرد های علمی و کارشناسی نیازهای فوق الذکر راپاسخ دهد
  بیشتر
 •  

  فعالیت های صنعتی موسسه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره)

  فعالیت های صنعتی موسسه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره)
  واحد گاوداری آستان مبارک در روستای همت آباد، حد فاصل 6 کیلومتری شمال غربی آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) با عنایات ویژه مقام منیع تولیت عظمای آستان قدس رضوی در سال 1383 شروع به فعالیت نموده است. شهرستان طبس تا قبل از سال 84، دارای بافت دامداری کاملا سنتی و غیر بازده بوده که با آغاز فعالیت این واحد و بازدیدهای به عمل آمده توسط دامداران، مسئولین محلی و کشاورزان منطقه به عنوان الگوی کاری قرار گرفته، نهایت نگاه مردم به این صفت در منطقه دچار تحول شگرفی شده است. به طوری که اکنون نگرش مردم و دامداران از گاوداری سنتی به صنعتی تغییر یافته که جای بسی خوشبختی است.
  بیشتر
اخبار و رویدادها
 
 
فرهنگسرای حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتاب، کتابخوانی و مطالعه، طرح «تحفه دانایی» را اجرا می نماید.
1395/8/1 شنبه
 
در شانزدهمین روز از ایام محرم الحرام، مهندس پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور به آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) مشرف و مورد استقبال گرم و صمیمی مدیرعامل موسسه، خدام افتخاری و کارکنان آستان مبارک قرار گرفت.
1395/7/28 چهارشنبه
 
در 6 ماه نخست سال جاری، 1000 برنامه فرهنگی در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) ویژه زائران و مجاوران اجرا شده است.
1395/7/25 يكشنبه
 
بمناسبت ایام محرم الحرام و سالروز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران بزرگوارشان، مراسم معنوی ویژه دانش آموزان دبستان هوشمند شکوفه های رضوی طبس با مشارکت اولیاء محترمشان برگزار گردید.
1395/7/24 شنبه
 
همزمان با فرا رسیدن سالروز شهادت مظلومانه چهارمین ستاره آسمان امامت و ولایت حضرت امام سجاد(ع)، مراسم سخنرانی، مرثیه سرایی و قرائت دعای کمیل در آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس برگزار گردید.
1395/7/24 شنبه
 
عزاداران هیآت مذهبی ابوالفضلی، صاحب الزمانی(عج) و حسینی روستاهای جوخواه، بهشت آباد و تشکانان در قالب دسته سینه زن و زنجیر زن هیئت محبان الرضا دهستان منتظریه در عصر روز یازدهم محرم الحرام در آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) به اقامه عزا پرداختند.
1395/7/24 شنبه
 
همزمان با دهه اول محرم الحرام و ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران بزرگوارشان، کارگاه های آموزشی«فروغ هدایت» با موضوع اهمیت، شرایط، مراحل و مراتب امر به معروف و نهی از منکر از منظر قرآن و نهج البلاغه در آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار گردید.
1395/7/22 پنجشنبه
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت : 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه
 
 
 
خانه | بازگشت |
Guest (AQRGuest)