میقات الرضا

 
 
 
حدیـــــــث روز
 
خداوند عز و جل میفرماید:
یا مَلاَّئِکَتى وَیا سُکّانَ سَماو اتى اِنّى ما خَلَقْتُ سَماَّءً مَبْنِیَّةً وَلا اَرْضاً مَدْحِیَّةً وَلا قَمَراً مُنیراً وَلا شَمْساً مُضِیَّئَةً وَلا فَلَکاً یَدُورُ وَلا بَحْراً یَجْرى وَلا فُلْکاً یَسْرى اِلاّ فى مَحَبَّةِ هؤُلاَّءِالْخَمْسَةِ الَّ
خداوندمتعال خطاب به فرشتگان: «آسمان و زمین و ماه وخورشید و ستارگان را خلق نکردم مگر برای محبت این پنج نور پاک که در زیر این عبا قرار گرفته اند.»
اصول کافی جلد 2 صفحه 8
نمایش تصاویر
 
 
.
 
.
صفحه قبل  
2صفحه نخست  
1صفحه دوم
صفحه بعد  
 
خدمــــات آستان
 
 •  

  شهید آیت الله سید حسن مدرس(ره)

  شهید آیت الله سید حسن مدرس(ره)
  حسن بن اسماعیل طباطبایی که نسبش به امام حسن مجتـبی(ع) می رسد در سال 1249هـ.ش در سرابه کچو از توابع اردستان استان اصفهان متولد شد. تحصیلات خود را در سن 6 سالگی نزد جدش سید عبدالباقی آغاز نمود و در سن 16 سالگی جهت ادامه تحصیل به اصفهان عزیمت و به مدت 13 سال در آن شهر به تحصیل علوم دینی مشغول بود، سپس جهت تکمیل تحصیلات به عتبات عالیات رفته و ضمن دیدار با آیت ا... میرزای شیرازی عمده ی تحصیلاتش را در نجف در محضر آیات عظام محمد کاظم خراسانی و سید محمد کاظم یزدی گذراند و بعد از 7 سال به ایران مراجعت و در مدارس جده کوچک و بزرگ اصفهان به تدریـس پرداخت. ایشـان در ایـن زمـان بـه مـدرس مشـهور شـد.
  بيشتر
 •  

  کتابخانه های وابسته به موسسه آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره)

  کتابخانه های وابسته به موسسه آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره)
  پیشرفت های علمی و فکری بشر، بیش از هر ابزار دیگری به چاپ، تولید و نشر منابع چاپی و غیر چاپی و ترویج اندیشه ها و افکار اندیشمندان وابسته است. نقش ویژه کتاب و منابع الکترونیکی در پیشرفت هر کشور و ایمان استوار خدمتگزاران آستان قدس رضوی سبب شد که آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) در راستای توسعه فعالیت های فرهنگی خود و به منظور تقویت اصول و مبانی دینی اعتقادی مردم به ویژه نوجوانان و جوانان و ترویج معارف اهل بیت علیهم السلام اقدام به احداث کتابخانه هایی مجلل و باشکوه با کاربریهای مختلف نماید که خوشبختانه به دلیل برخورداری از فضای معنوی و مناسب و برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی مورد استقبال گسترده دوستداران علم و دانش قرار گرفته است.
  بيشتر
 •  

  مجتمع های فرهنگی رفاهی میان راهی هدیه ای به مشتاقان دیدار امام رضا(ع)

  مجتمع های فرهنگی رفاهی میان راهی هدیه ای به مشتاقان دیدار امام رضا(ع)
  پیشینه تاریخی سرزمین کهن ایران بیانگر پیشتازی و سرآمدی ایرانیان در ساخت راه ها و تأسیسات بین راهی است و احداث کاروانسراها و خدمات مربوطه گواه این ادعاست. در عصر حاضر با توجه به توسعه صنعت حمل و نقل بویژه حمل ونقل جاده ای وگسترش فناوری ساخت وسایل نقلیه وتوسعه وتنوع راه های ارتباطی، موضوع ارائه خدمات در طول راه ها به زائران، مسافران و رانندگان دچار دگرگونی اساسی شده وهمچنین خدمات مورد نیاز آنان از نظر تنوع، کمیت وکیفیت نیز تغییر نموده است. گسترش چشمگیر حمل و نقل جاده ای در ایران و توسعه شبکه جاده ای کشور از یک طرف و پراکندگی غیر اصولی وناکارآمدی مکان های خدمات رفاهی موجود در کنار جاده ها موجب بروز مشکلات عدیده ای برای زائران، مسافران و رانندگان شده است. سالیانه میلیونها مسافر و زائر و صدها هزار وسیله نقلیه در شبکه راه های کشور، علی الخصوص مسیرهای منتهی به مشهد مقدس، رفت وآمد می کنند، انبوه زائرین، مسافران و رانندگان اتوبوس ها وکامیون ها به مکان هایی نیاز دارند تا بتوانند از خدمات مورد نیاز در طول سفر استفاده کنند. بدین منظور طرح احداث واحدهایی که بتواند با رویکرد های علمی و کارشناسی نیازهای فوق الذکر راپاسخ دهد
  بيشتر
 •  

  فعالیت های صنعتی موسسه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره)

  فعالیت های صنعتی موسسه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره)
  واحد گاوداری آستان مبارک در روستای همت آباد، حد فاصل 6 کیلومتری شمال غربی آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) با عنایات ویژه مقام منیع تولیت عظمای آستان قدس رضوی در سال 1383 شروع به فعالیت نموده است. شهرستان طبس تا قبل از سال 84، دارای بافت دامداری کاملا سنتی و غیر بازده بوده که با آغاز فعالیت این واحد و بازدیدهای به عمل آمده توسط دامداران، مسئولین محلی و کشاورزان منطقه به عنوان الگوی کاری قرار گرفته، نهایت نگاه مردم به این صفت در منطقه دچار تحول شگرفی شده است. به طوری که اکنون نگرش مردم و دامداران از گاوداری سنتی به صنعتی تغییر یافته که جای بسی خوشبختی است.
  بيشتر
اخبار و رویدادها
 
 
در روستای همت‌آباد شهر طبس، حد فاصل6 کیلومتری شمال غربی آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) دامداری وجود دارد که از جمله دامداری‌های صنعتی شهر کویری طبس است و به همت آستان قدس رضوی در سال 1383 در 3 هکتار تاسیس شده است.
1395/12/5 پنجشنبه
 
چشمه می‌جوشد از معرفت و تو سیراب معنویت می‌شوی وقتی میهمان خادمان حرم باشی. اینجا به یمن برکت ارادت به وجود نازنین آقا امام هشتم(ع)، بنای خدمت ویژه به زائر علی‌بن موسی‌الرضا(ع) گذاشته‌اند.
1395/12/5 پنجشنبه
 
در راستای تبیین جایگاه والای حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت ایام فاطمیه تا ولادت حضرت زهرا(س) «مسابقه حفظ حدیث کساء» همراه با کمک هزینه سفر زیارتی و جوایز نفیس و ارزنده برگزار میگردد
1395/12/3 سه شنبه
 
بمناسبت ایام شهادت ریحانه النبی حضرت فاطمه زهرا(س) و دهه اول فاطمیه، کارگاه آموزشی «سیره فاطمی» با موضوعیت شخصیت زن از منظر قرآن و نهج البلاغه در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس برگزار گردید.
1395/12/3 سه شنبه
 
با عنایت به تاکیدات حضرت آیت الله رئیسی تولیت معزز آستان قدس رضوی در خصوص ویژه برنامه های ریحانه از ایام فاطمیه تا میلاد حضرت زهرا(س) با هدف تبیین هویت زن مسلمان مبتنی بر الگوی رفتاری حضرت فاطمه(س)، بمناسبت ایام شهادت ریحانه النبی حضرت فاطمه زهرا(س) و دهه اول فاطمیه، مراسم سخنرانی، عزاداری و مرثیه سرایی با برنامه ریزی آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار که مورد استقبال بی نظیر مردم ولایتمدار طبس قرار گرفت.
1395/12/1 يكشنبه
 
در ایام شهادت ریحانه النبی حضرت فاطمه زهرا(س)، بمنظور هم افزایی و تعاملات بیشتر در راستای ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی، تفاهم نامه همکاری بین ناحیه مقاومت بسیج سپاه طبس و آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) منعقد گردید.
1395/12/1 يكشنبه
 
با عنایت به هشدارهای قبلی سازمان هواشناسی و بارش های شدید باران و برف در بیشتر نقاط کشور، سپهریان مدیرعامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) از تشکیل جلسه کمیته بحران، آماده باش نیروهای مجتمع های فرهنگی رفاهی و نمازخانه های میان راهی حضرت امام رضا(ع) و خدمات امدادی به زائران خبر داد.
1395/12/1 يكشنبه
منوی اصلی
 
 
نظرسنجی
 

نظر شما نسبت به عملکرد وب سایت : 
خدمات فرهنگی
صوت
فیلم
تصاویر
کتابخانه